Jak będzie wyglądać edukacja przyszłości
Wiele wskazuje, że edukacja, jaką znamy, odchodzi do lamusa. Jak będzie wyglądać edukacja przyszłości?
Nieoceniona jest jej rola w społeczeństwie. Pokazuje nam, jak ważna jest ciężka praca, a jednocześnie pomaga nam się rozwijać i rozwijać.
W ten sposób jesteśmy w stanie kształtować lepsze społeczeństwo. Edukacja daje nam wiedzę o otaczającym nas świecie i zmienia go w coś lepszego.
Rozwija w nas perspektywę patrzenia na życie. Pomaga nam budować opinie i mieć punkt widzenia na rzeczy w życie.
CELE EDUKACJI
Głównym celem edukacji jest kształcenie jednostek w społeczeństwie, przygotowanie i kwalifikacje do pracy w gospodarce oraz integracja ludzi i uczenie ich wartości i moralności społecznej.
Edukacja zwiększa produktywność i kreatywność ludzi oraz promuje przedsiębiorczość i postęp technologiczny.
Ponadto odgrywa bardzo istotną rolę w zapewnieniu postępu gospodarczego i społecznego oraz poprawie dystrybucji dochodów.
Edukacja dostarcza też bardziej jednostkowych korzyści. Edukacja może znacznie poprawić jakość życia.
Utrzymywanie ostrego umysłu dzięki nowym i interesującym informacjom może potencjalnie zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera i demencji.
NOWE WYZWANIA
Stoimy przed bezprecedensowymi wyzwaniami – społecznymi, gospodarczymi i środowiskowymi – napędzanymi przez przyspieszającą globalizację oraz szybsze tempo rozwoju technologicznego.
Obecnie panująca sytuacja także była ogromnym wyzwaniem dla edukacji.
Podniosła się debata o to, że w tym obszarze muszą zajść zmiany. Jak powinna wyglądać edukacja przyszłych pokoleń?
Edukacja ma do odegrania kluczową rolę w rozwijaniu wiedzy, umiejętności, postaw i wartości, które umożliwiają ludziom wnoszenie wkładu i czerpanie korzyści z integracyjnej i zrównoważonej przyszłości.
Nauka formułowania jasnych i celowych celów, praca z innymi z różnymi perspektywami, znajdowanie niewykorzystanych możliwości i identyfikowanie wielu rozwiązań dużych problemów będzie kluczowe w nadchodzących latach.
PRZYSZŁOŚĆ EDUKACJI
Przyszłość edukacji będzie polegać na wzmocnieniu i włączeniu uczenia się skoncentrowanego na uczniu.
W tym przedsięwzięciu na nauczycielach spoczywa obowiązek przyjęcia spersonalizowanych wzorców uczenia się i nauczania.
Elastyczność w uczeniu się jest słowem kluczowym, które rządzi nadchodzącą tendencją do przekazywania uczniom wysokiej jakości edukacji.
W rzeczywistości, w której wiedza książkowa jest na wyciągnięcie ręki w postaci smartfona, kluczową kompetencją będzie krytyczne myślenie i umiejętność znajdowania wartościowych informacji.
Studenci będą musieli zastosować swoją wiedzę w nieznanych i zmieniających się okolicznościach.
W tym celu będą potrzebować szerokiego zakresu umiejętności, w tym umiejętności poznawczych, umiejętności społeczne i emocjonalne;oraz umiejętności praktyczne i fizyczne.
Ważne jest, aby uczyć dzieci umiejętności krytycznego myślenia. Na co dzień używamy umiejętności krytycznego myślenia.
Pomagają nam podejmować dobre decyzje, rozumieć konsekwencje naszych działań i rozwiązywać problemy.
EDUKACJA I NOWE TECHNOLOGIE
Rozpowszechnione będzie także użycie nowych technologii w nauczaniu. Szkoły będą miały w klasie zaawansowaną technologię uzupełniającą lekcje nauczycieli.
Na przykład zajęcia naukowe mogą dotyczyć drukowania 3D i tego, jak można go wykorzystać do replikacji protez kończyn, aby zmienić czyjeś życie.
Szkoła powinna zatem skupiać się na utrwalaniu kompetencji cyfrowych i posługiwanie się nowymi urządzeniami technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Edukacja to ważna dziedzina, w którą bez wątpienia warto inwestować i ją rozwijać.
Celem edukacji zawsze było dla każdego, w istocie, to samo – danie młodym rzeczy, których potrzebują, aby rozwijać się w uporządkowany, sekwencyjny sposób na członków społeczeństwa.
Nowoczesna edukacja musi odpowiadać na wyzwania współczesności oraz na oczekiwania zarówno nauczycieli, jak i samych uczniów.